Genetické vyšetření po opakovaných potratech

Po opakovaných potratech je vhodné rovněž provést genetické vyšetření. Sice zde bývá problém jen velmi zřídka, nicméně zvláště u páru, který ještě děti nemá, je ho potřeba vyloučit. 

JAK PROBÍHÁ GENETICKÉ VYŠETŘENÍ?

Genetické vyšetření provádí např. Gennet. K vyšetření je potřeba odebrat krev muži i ženě, ze které se provede chromozomální vyšetření (karyotyp), kde zkontrolují, zda zde není nějaká chromozomální odchylka. Ověřuje se také cystická fibróza. Následuje konzultace s genetikem, kde se probírá rodinná anamnéza, nakleslí se rodinný strom a zaznamenají všechny významné nemoci a problémy týkající se početí a donošení dítěte (2 až 3 generace zpět). 

PGD - Preimplantační genetická diagnostika

Pokud se zjistí problém v genetice, řešení není jednoduché a závisí na konkrétním problému. Někdy může pomoci metoda PGD (preimplantační genetická diagnostika) u asistované reprodukce. U 3 dny starého zárodku se odebere část (blastomér), na kterém se provede genetický test na vyloučení konkrétní choroby, která je v rodině diagnostikována. Odebraná část nemá vliv na další vývoj embrya. Je možné tak vybrat pouze embrya, která nenesou konkrétní vadu a ty transferovat do dělohy.


Diskusní téma: Genetické vyšetření

Datum: 11.05.2015

Vložil: lucie

Titulek: opakovane potraty

Mam za sebou 4 potrat a chyba je v chromozomech ma dva prolomeny je tam sance ze donosim zdrave dite dekuji

—————